Search
× Search
Kurz trimu s Milanem Koláčkem pro nejnáročnější
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurz trimu s Milanem Koláčkem pro nejnáročnější

V týdnu od 4. do 11. dubna proběhnou v Řecku dva kurzy trimu a sólového jachtingu na atraktivní jachtě Pogo 12,50. Školitelem bude náš nejlepší sólový jachtař Milan Koláček. Máte šanci se učit od nejlepšího.

Jachta, na které kurz proběhně, je vyrobená v loděnici Pogo v Bretani. Tato loděnice vyrábí závodní speciály Classe Mini a Class 40. Pogo 12,50 je civilnější transformací závodní Class 40. Je to jachta, která létá ve skluzu a za ideálních podmínek dokáže překonat i dvacetiuzlovou hranici (s kým jiným, než s Milanem Koláčkem). Aby byl zážitek úplný, na palubě bude k dispozici hned šest plachet na výběr, vedle hlavní a geny to bude menší kosatka, dva genakery a Code 0.

Třídenní kurz začne i skončí v přístavu Lavrion nedaleko Atén. Přístav je snadno dostupný z aténského letiště. Kurz je určen jen pro 4 účastníky, aby každý mohl strávit maximum času za kormidlem a u plachet.

Milan Koláček

Milan se stal vítězem šampionátu Francie v sólovém jachtingu v roce 2012. O rok dříve skončil na 14. místě ve svém prvním transatlantickém závodě Transat 6,50 v královské kategorii Proto. V roce 2016 dojel na 8. místě v regatě Transat AG2R, když za vítězem zaostal jen o necelých 6 hodin. Jde o závod, kterého se účastní nejlepší světoví sóloví jachtaři. Ve stejném roce se na palubě Class 40 zúčastnil regaty Quebec – St. Malo a skončil na 7. místě. Loni zvítězil v Rolex Middle Sea Race v ORC a byl druhý v IRC. 

Více informací zde.

 

5276
Na horu