Search
× Search
Nejezděte okolo Murteru!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Nejezděte okolo Murteru!

Varujeme vás! Pokud se rozhodnete objet Murter, můžete špatně dopadnout. Příkladem je jedna Bavaria 51, která se o to pokusila tento týden…


Projela sice nejužším místem v Tisnu, kde je zvedací most, ale o moc dál se nedostala a skončila na mělčině. 

Možná je to pro některé překvapení, ale most v Tisnu se stále dvakrát denně otvírá. Ráno od 0900 do 0930 a odpoledne od 1700 do 1730.
Průjezd ale nemůžeme doporučit. Vybagrovaný kanál má mít 2,1 metru, ale není tomu tak. To byl i důvod nasednutí zmíněné jachty.

Nehoda měla velký úspěch u místních i přespolních, kteří se všichni zapojili do její záchrany. Vše vedli místní hasiči. Z vrcholu stěžně bylo spuštěno lano, kterým byla jachta nakláněna. Když už pomocníci na břehu nemohli, uvázali lano na nedaleký tamaryšek. Jachta byla vyvázána ke stromu jak pes – útěkář. 

Jakmile se podařilo jachtu nahnout tak, že se kýl uvolnil z bahna, bylo třeba ji stáhnout na hlubší vodu. K tomu byl použit na jedné straně motorový člun a na druhé straně bylo tažné lano vyvázáno za kouli hasičské Avie. Spojenými silami pomocníků z moře i pevniny se podařilo nešťastnou loď dostat na hlubokou vodu. 

Celá záchranná akce zabrala 2 hodiny a poskytla zpestření dovolené mnoha turistům.

9897
Na horu