Search
× Search
Praktický kurz trimu a práce s plachtami na Lipně
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Praktický kurz trimu a práce s plachtami na Lipně

Máte mezery při práci s plachtami? Nedaří se vám plachty správně vytrimovat? Předjíždějí vás ostatní plachetnice? Stoupají ostřeji a jsou rychlejší?

Ve spolupráci s instruktory britské Royal Yachting Association Vojtou a Petrem Sládečkovými jsme pro vás připravili praktické kurzy trimu na Lipně. Dvoudenní kurz proběhne na atraktivní sportovní jachtě Seascape (First) 27. Sama plavba na této sportovní jachtě je zážitkem.

Chcete se naučit pracovat s plachtami? Správně je nastavit na vítr, pořádně vytrimovat, dostat z plachetnice maximum a navíc kormidlovat bez potíží? Chcete plout rychleji než ostatní?

Vzhledem k častým požadavkům na trénink trimu plachet jsme se rozhodli pro spolupráci s instruktory RYA Vojtou a Petrem Sládečkovými a naplánovali jsme na Lipně kurzy trimu pro jaro 2019. Kurzy proběhnou na atraktivní sportovní jachtě Seascape 27 (karbonový stěžeň, ráhno a čelen). Jachta je vybavena vedle základního oplachtění s hlavní plachtou typu square top a refovací genou, také dvojicí genakerů a plachtou typu Code 0. Jachta už při 7 uzlové rychlosti přechází ochotně do skluzu a při vhodných podmínkách není problém dosáhnout i dvojnásobek, v závodním odlehčeném módu pak i trojnásobek této rychlosti.

Dvoudenní kurz se skládá ze základní teorie (4 hodiny) a plných 12 hodin ve dvou dnech na vodě. Maximální počet účastníků je 5. Kurz je vhodný pro začátečníky i zkušené jachtaře.

Program kurzu

Teorie: Teorie plachtění, stabilita, vzájemné působení těžišť G, L, S, směrové vyvážení jachty, síly působící na plachty

Praxe: Trimování plachet na různých kurzech, základní manévry pod plachtami s praktickým výcvikem a ukázkami, obraty, postavení lodě do dryfu, muž přes palubu, refování, vytahování a stahování plachet, připlouvání na plachty na bóji a další. Pokud posádka vše zvládne včas, dojde i na plavbu s genakerem, případně Code 0.

Instruktoři: Petr a Vojta Sládečkovi jsou dlouholetí instruktoři RYA, kteří mají najeto tisíce námořních mil a především mají léta praxe s výukou jachtingu.

V ceně kurzu je pronájem jachty, pohonné hmoty a samozřejmě školitel.

Cena kurzu: 6500 Kč včetně DPH

Kurz proběhne za každého počasí

Místo: Marina Azura poblíž hotelu Wellness

Co s sebou: Nepromokavé jachtařské oblečení a obuv, která nedělá šmouhy.

Seznam kurzu najdete zde. Na stránce se také můžete na kurzy přihlásit.

 

6665
Na horu