Search
× Search
Prodloužená dovolená snů
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Prodloužená dovolená snů

Milovníci plaveb na velkých parnících nyní mají možnost si plavbu bezplatně prodloužit. Této speciální akce již využívá více než 10 000 pasažérů po celém světě.

Představte si, že o plavbě na parníku pro 5000 pasažérů mnozí snili. Výlet na lodi s bazénem, klouzačkou, divadlem, kinem, restauracemi, bary, několika golfovými jamkami a někdy i s přednáškou našeho ve světě nedoceněného ekonoma VK, je pro mnohé splněním tajného přání.

Nyní si ho díky speciální akci mohou mnozí prodloužit. Někteří o pár dnů, jiní i o tři týdny.

Název speciální akce je Covid-19 (pracovně koronavirus). V karanténě jsou nyní 4 pasažérské lodě s celkovou kapacitou kolem 15 000 pasažérů. Loď Diamond Princess kotví v japonské Jokohamě. Na palubě je 3700 pasažérů. Karanténa trvá již týden. Nejméně týden ještě trvat bude. Objevily se však již zprávy, že se prodlouží až na 3 týdny. Na palubě je nakaženo nejméně 135 pasažérů. Zbytek je zavřený ve svých kajutách a nesmí vycházet. Ti z nich, kteří si koupili kajutu s balkonem a výhledem na moře, mají alespoň na co koukat. Ti bez oken jsou na tom hůře…

Další lodí v problémech je Westerdam. Na palubě je 2000 milovníků velkých parníků. Covid-19 sice na palubě nikdo nenašel, ale Japonsko a Filipíny nechtějí parník přijmout. Tak pluje sem a tam a hledá, kde by mohl tu partu turistů vyložit. Proslýchá se, že jim nabídlo azyl Nauru. Z lodě by udělali sídlo parlamentu, státní operu, multikino, noční klub, největší nákupní galerii a na přední palubě sklad rybářských sítí. 

World Dream je v Hong Kongu v karanténě již téměř týden. 3600 znuděných důchodců čeká, kdy budou propuštěni. Na vině je trojice bývalých pasažérů, kteří se rozkašlali a prodloužili tak zbytku cestujících pobyt.

V New Jersey čeká v karanténě The Anthem of the Seas. Kapacita parníku je téměř 5000 osob. Čtyři z nich jsou v karanténě a zbytek se kvůli nim nudí, hraje společenské hry a sleduje, kdo další zakašle.

Zdá se, že virus Covid-19 vznikl jen proto, aby zastavil invazi velkých pasažérských parníků na světové oceány.

2393
Na horu