Search
× Search
Rolex Fastnet Race zamíří do Francie
Daniel Vodička

Rolex Fastnet Race zamíří do Francie

Jeden z nejslavnějších offshore závodů světa se změní. Zamíří do Francie. Už nikdy nebude jako dříve. Cíl závodu nebude v Plymouthu, ale ve francouzské Cherbourgu.

V úterý oznámil RORC, organizátor závodu Rolex Fastnet Race, zprávu, která svojí výbušností připomíná plastickou třaskavinu. V letech 2021 a 2023 bude závod Rolex Fastnet Race končit ve francouzském městě Cherbourg. Klasické cílové město Plymouth přišel o další závod.

Francie je v offshore jachtingu velmoc a země na druhé straně kanálu La Manche je vytlačována krok za krokem ze svých minulých pozic. Plymouth v posledních letech přišel o závody Transat, Golden Globe a nyní také Rolex Fastnet Race.

Na vině je především to, že Plymouth nedokáže nabídnout dostatečný počet stání ve vzdálenosti, která by byla pro diváky dosažitelná. Organizátoři se tento problém snažili řešit již delší dobu, v Plymouthu to ale na zlepšení nevypadalo. Nakonec oslovili Cherbourg, který nabídku ihned přijal. V přístavu, který je v podstatě v centru města, bude možné vyvázat téměř všechny startující. Velké trimarany budou stát nedaleko ve vnější části přístavu.  Francouzská strana doufá, že se jí podaří potenciál závodu plně využít.  Anglická jachtařka Samantha Davies  lituje odchodu z Plymouthu, ale na druhou stranu říká, že ve Francii jsou jachtaři po příjezdu vítáni jako hrdinové a přesun chápe.

Pro anglický offshore jachting je to však další hřebíček do rakve. A důvod k nenávisti pojídažů žabiček na druhé straně kanálu. 

2773
Na horu