Search
× Search
S kým budete stát na kotvišti?
Daniel Vodička

S kým budete stát na kotvišti?

Až večer v Chorvatsku zakotvíte, vedle vás může stát na kotvě jachta monackého prince Alberta, motoráček Bernieho Ecclestonea, nebo majitele oděvního domu Zara.

Chorvatsko je v kurzu a světové celebrity si tam podávají dveře celé léto. Nedávno se například zakladatel Microsoftu Bill Gates již po několikáté objevil před Dubrovnikem.

Tento týden máte šanci potkat monackého prince Alberta, který v Trogiru kotvil před 4 dny, tak by se někde v okolí mohl stále schovávat. Poznáte ho podle jeho jachty Arience. Motorová jachta je dlouhá 61 metr a její cena je 80 milionů dolarů. Jachtička je určena pro 12 osob.

Na Korčule byla včera vyvázána jachta Petara. Majitelem je nesmrtelný Bernie Ecclestone, principál cirkusu Formule 1. Nevím úplně přesně, kolik mu je let, ale mám takový pocit, že nejméně 116. Před lety se naproti starému městu neúspěšně pokoušel koupit komplex Korčula Hotels. Jeho vztah k Chorvatsku je zřejmě dán tím, že jeho bývalá manželka Slavica Ecclestone je Chorvatka původem z Bosny.

Ve Skradinu jste se zase mohli na molu potkat s jen o 5 let mladším Ecclestoneovým vrstevníkem Amancio Ortegou, který je majitelem firmy Inditex do jejíž stáje patří i značka Zara. Plaví se na motorové jachtě Drizzle. Je dlouhá 69 metrů, 11,4 metru široká a ponor je 3,65 m. Jachtu není dobré potkat u benzínové pumpy, čekání na naplnění tanků o obsahu 140 000 l je o nervy. Cena jachty je 80 000 000 USD.

3214
Na horu