Search
× Search
Stopka pro Slováky a Poláky
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Stopka pro Slováky a Poláky

Koronavirus stále zavírá hranice tu i onde. Evropa je jako dětské bludiště. Zamotané čáry, mezi kterými je třeba najít cestu. Jdeme po cestě, která kdykoli může skončit slepá. Čínský mor nás učí pracovat s nejistotou.

Tentokrát skončilo mnoho cest slepých pro Slováky a Poláky. Od slovenského hlavního rozhodčího hry sem můžeš a sem už ne, dostalo Chorvatsko bez milosti červenou kartu. Slováci se už na Jadran nepodívají a pokud ano, čeká je pobyt v izolaci na trestné lavici v délce 10 dnů. Nebo mohou jít po 5 dnech na test, jehož výsledek budou mít v ruce do 2 dnů. Je to prašť, jako uhoď. 

Podle chorvatských médií jsou na tom podobně i Poláci. Polská vláda práva, víry a spravedlnosti zakázala od září lety z Chorvatska. Občané, kteří si dovolili vyrazit na prázdniny na Jadran se tak budou vracet nejspíše stopem. Nebo se stane zázrak. K tomu mají v Polsku blízko...

V současnosti tedy bude na Jadranu prázdno. Nepotkáte Slovince, Rakušany, Poláky, slovenské bratry, Američany, Angličany a nevím koho ještě. Němci mají omezenou oblast od Zadaru na jih.

V tomto světle musím pochválit naše opatření. Epidemiologická situace v Chorvatsku se sice zhoršuje, ale naše opatření apelují na opatrnost a rozum. Po návratu se má našinec sledovat a v případě potíží to začít ihned řešit. To je rozumné. Tento náš postup by měl platit nejméně do 7. září. Co bude dál, se uvidí. Jak už jsme jednou uvedli, riziko pro jachtaře je v Chorvatsku na ostrovech podobně vysoké, jako pro hajného při procházce v Brdech.

Na závěr ještě jedna informace ke koronaviru. Přečtěte si tento rozhovor se šéfem zdravotnických statistiků. Ten už vidí situaci docela jinak, než jak vypadala na jaře. V podstatě doporučuje na Covid 19 zapomenout... 

30376
Na horu