Search
× Search
Ztraceni v mlze
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí, Zajímavosti

Ztraceni v mlze

Části chorvatského pobřeží se schovaly v mlze. Viditelnost se zmenšila tak, že německý let z Kolína do Zadaru přistál po dvou hodinách v Kolíně a trajekt Vela Rava, Mala Rava, Iž, Zadar byl odkloněn do Terstu.

Bílá tma pokryla ostrovy i pevninu a jen tlumené zvuky avizovaly blížící se nebezpečí.

Na slunném Jadranu nejsou na mlhu zvyklí. V okolí Šibeniku se ztratil jachtařský oddíl ze Záhřebu. Nalezen byl na Krce v Zatonu, kde zjistil, že tudy cesta na moře nevede.

Vedle školy v Milně zakotvil trajekt Bartul Kašić, který se netrefil na Hvar.

Chorvatská Gorska služba spašavanja hledá peloton jednadvaceti českých cyklistů, kteří se ztratilili posádce kololodi při přejezdu horského masivu na Brači.

Pasažérská loď Aida s 2457 čínskými turisty na palubě nemohla najít cestu do Zadaru a celní kontrola celé lodi musela být provedena na celnici na Žakanu na Kornatech.

V Rogoznici se ztratilo celé molo. Personál maríny doufal, že situace se vyřeší, až se mlha rozpustí. Když vylezlo slunce, bylo jasné, že bude třeba přemalovat plány maríny a vygumovat molo H.

V maríně Seget vlezla mlha do otevřenmého katamaranu Lagoon 450 a už se ji nepodařilo vyhnat.

A na závěr mlžného rána se ve Vodici ztratilo Mistrovství České republiky ORC a podle zpráv ze svazu je prý ztracené nadobro

3916
Na horu