Search
× Search
Helly Hansen je připravena na The Ocean Race 2022-23
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Helly Hansen je připravena na The Ocean Race 2022-23

Po letech partnerství s některými týmy v The Ocean Race se Helly Hansen nyní stává oficiálním dodavatelem oblečení pro ten největší z jachtařských závodů kolem světa.

The Ocean Race, často popisovaný jako nejdelší a nejnáročnější profesionální sportovní soutěž na světě, prověřuje schopnosti jachtařů z celého světa od roku 1973. Účastníci musejí věnovat 24 hodin denně tomu, aby v nejtěžší zkoušce svých profesionálních kariér obstáli. Už od prvního ročníku téměř před půlstoletím společnost Helly Hansen jakožto globální lídr trhu technického jachtařského oblečení spolupracovala s nejlepšími závodníky a byla oficiálním sponzorem zúčastněných týmů.

Ochrana oceánu a obnova jeho zdraví je pro organizaci The Ocean Race stejně důležitá jako samotné soupeření a dobrodružství. To je přirozené poslání i pro Helly Hansen, společnost, která se zrodila v Norsku a jeho mořích.

„Už od roku 1973 nutí závod The Ocean Race každého účastníka k tomu, aby ze sebe vymáčkl maximum,“ říká šéf závodu Richard Brisius. „Jako jachtaři se snažíme nejen podat nejvyšší možné výkony, ale rovněž chceme představit a zavést řešení, která pomohou ozdravení světových moří. Ve společnosti Helly Hansen jsme našli partnera, který je stejně jako my oddán myšlence extrémního soupeření a zároveň je odhodlán stát v čele úsilí o ozdravení oceánu.“

„Žádný jachtařský závod není tak náročný a nekompromisní jako The Ocean Race, který nutí nejlepší profesionály v oboru sáhnout si na hranice svých možností v mimořádných podmínkách,“ říká k tomu výkonný šéf Helly Hansen Paul Stoneham. „Helly Hansen úzce spolupracuje s profesionály s cílem vyvinout vybavení, kterému budou moci důvěřovat bez ohledu na to, s jakými podmínkami se musejí potýkat. Je nám ctí být partnery The Ocean Race, tedy závodu, pro nějž je udržitelnost a zdraví oceánu skutečně zásadní hodnotou.“

V roce 1981 se v závodu objevil poprvé výhradně norský tým. Už tehdy u toho byla společnost Helly Hansen jako oficiální dodavatel výstroje s klasickým „vlajkovým designem“, který používá i v dnešních kolekcích. V následujících desetiletích byl závod semeništěm sportovních inovací, zatímco Helly Hansen byla spolehlivým dodavatelem nejvyspělejších technologií a návrhů, mezi nimiž lze připomenout výbavu týmu Ericsson, vítěze ročníku 2008-09.

Ani v následujících ročnících se vývoj v závodu nezastavil – pokrok v lodních konstrukcích s sebou nese vyšší nároky i na další vybavení týmů. Oblečení musí být schopné odolávat povětrnostním vlivům ve stále rostoucí rychlosti plavidel. Proto Helly Hansen přišla s vodotěsnými obličejovými maskami z prodyšné tkaniny HELLY TECH®. V ročníku 2014-15 firma oblékla ženský tým SCA a tehdy představené inovativní návrhy určené speciálně pro ženské postavy se používají dodnes.

Aktuální kolekce Ægir je pak výsledkem dlouholeté úzké spolupráce s týmy The Ocean Race. Inovace provedená na základě zkušeností týmu MAPFRE v sezóně 2017-18 je poslední v řadě předchozích pěti generací vylepšování. Zpětná vazba poskytnutá jachtaři pomáhá vytvářet vybavení, které odolá i nejdivočejším rozmarům přírody.

Jachtařský závod kolem světa The Ocean Race měří 38 tisíc mil. Dotkne se šesti kontinentů a zastávky má v deseti hostitelských městech. Nejbližší ročník zahrne dvě lodní třídy. Vedle tradičnější one-design třídy VO65 se objeví i high-tech třída foiling IMOCA 60. Start ve španělském Alicante je naplánován na podzim 2022, cíl v létě příštího roku v Janově. Hostitelskými městy budou Kapské město, Šen-čen, Auckland, Itajaí, Newport, Aarhus, Haag a Cabo Verde.

 

2554
Na horu