Search
× Search
Srážka s UFO, do lodě teče
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Srážka s UFO, do lodě teče

Víkend si připsal další dvě oběti. Le Diraison přišel o stěžeň a Thomas Ruyant se srazil s UFO, do lodě teče a Thomas se snaží zachránit na Novém Zélandu.

Ve Vendée Globe byl víkend na události plný. Nejprve přišla zpráva od Stephana Le Diraisona, který zlomil stěžeň 800 mil od Austrálie. Naštěstí nedošlo ke zranění, Stephane situaci vyřešil a postavil nouzovou takeláž z ráhna, které mu zbylo. Nyní již pluje rychlostí 5 uzlů směrem k Melbourne.

Srážka

Horší zpráva přišla v neděli v 1545 UTC. Thomas Ruyant, který se v té chvíli pohyboval v silné bouři, se srazil s neidentifikovaným plovoucím předmětem. Muselo jít o velmi prudkou kolizi. Thomas zjistil, že do přední části lodi zatéká, dále bylo poškozeno kormidlo na pravoboku, výztuhy ve dně trupu, hlavní žebro,  ale také praskla paluba.

Nejhorší část bouře Thomas Ruyant přečkal tak, že postavil loď do dryfu s kosatkou přetaženou do návětří a staženou hlavní plachtou. Pro případ nouze byl oblečen do obleku pro přežití TPS a měl připraven Grab Bag, pokud by bylo třeba loď ihned opustit. Situace ale zatím není tak vážná a Ruyant pluje pomalu na motor do nejjižnějšího novozélandského přístavu Bluff. Zbývá 200 mil…

Na čele

Na čele pluje Armel Le Cléac´h. Na druhého Alexe Thomsona již má náskok přes 500 mil…

Znovu potvrdil svoji pověst šakala. Stále se držel a Alexem Thomsonem na dosah. Jel si své a nijak neútočil. Čekal na svoji příležitost. Věděl, že přijde.

Přišla ve chvíli, kdy vítr změnil směr a bylo nutné stoupat. Alex byl bez foilu snášen bokem, Armel přitlačil na pilu. To byla jeho chvíle. Během týdne získal náskok 500 mil. U mysu Horn by to mělo být cca 800 mil a 2 dny ve prospěch Armela.

 

Polohu lodí najdete zde.

 

 

Vytisknout
3252
Na horu