Search
× Search
Thomas Ruyant v nebezpečí, loď se láme
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Thomas Ruyant v nebezpečí, loď se láme

150 mil zbývá Thomasu Ruyantovi do bezpečí. Je to kousek, ale jeho loď se rozpadá. Kdykoli se může rozlomit. A počasí se zhoršuje.
Vendée Globe pro Thomase Ruyanta skončila srážkou s UFO. A začal jiný souboj. Souboj o záchranu své lodi. Thomas ji chce přivést do bezpečí. Zachránit ji. Ale počasí se zhoršuje, blíží se fronta a loď se může kdykoli rozlomit na dvě poloviny. Je zázrak, že ještě drží pohromadě. 

Podívejte se na video.

Thomas by mohl požádat o evakuaci z lodi. Novozélandští záchranáři by na něj dosáhli. Ale nechce. Když není schopen dokončit Vendée Globe, rozhodl se, že loď zachrání. Nebo pro záchranu alespoň udělá maximum. 

Nouzový signál ještě nevyslal. 

Vedení závodu stále monitoruje jeho pozici. 

V jakém je loď stavu?
Zpráva od technického ředitele týmu Le Souffle du Nord Laurenta Bourguese:
„Trup na levoboku je prasklý až pod čáru ponoru. Na pravoboku dochází k delaminaci. Paluba praská, rozpadá se. Hrozí nebezpečí, že se celá příď odlomí. Thomas se snaží ucpávat díry v trupu. Loď drží pohromadě jen díky své podélné výztužné struktuře. Kormidlo na pravoboku je stále na místě, ale drží jen silou vůle. Thomas se ho snaží spravit. Je třeba se dostat co nejrychleji do chráněných vod na jihu Nového Zélandu. Zítra ráno vítr výrazně přidá.“


Co se stalo?


„Byla to hrozná rána. Jako autonehoda. Loď se na místě zastavila,“ říká Thomas Ruyant.
Do čeho jachta Le Souffle du Nord vrazila, není jasné. Thomas Ruyant se v době nehody pohyboval na 8. místě.

Polohu lodi najdete zde.
Vytisknout
3482
Na horu