Přístavní manévry červená
× Search
Alex Thomson dostal od mezinárodní jury penalizaci 24 hodin za noční extempore. Znamená to, že stále může zvítězit, ale pravděpodobněji to bude Paul Meilhat. Nebo Yann Elies na třetím místě. Route du Rhum má další zápletku. Alex Thomson dostal za noční nehodu, při které si pomohl motorem, od jury penalizaci 24 hodin. Nejspíše tedy nezvítězí, protože v okamžiku nehody na něj Paul Meilhat ztrácel cca 230 mil. Paul Meilhat musí protnout cílovou čáru dříve než zítra v 08:10:58 tamního času. Nyní mu schází do cíle 124 míle a pluje rychlostí 16 uzlů. Vítězem se ale může stát i třetí Yann Elies. Na Meilhata ztrácí 15 mil a pomalu se dotahuje. V závětří ostrova se může stát cokoli. Vzpomeňte si na vítězství Francise Joyona. Jeho ztráta byla na příjezdu ke Guadeloupe větší. A ještě jedna nehoda ze závodu. Claire Pruvot, která závodí ve třídě Class 40, se srazila s nákladní lodí a musela být ze své jachty evakuována.    

Hugo Boss najela na mělčinu

Alex Thomson najel 67 mil před cíle Route du Rhum na útes. V té době měl na druhého Paula Meilhata náskok 230 mil. Hugo Boss je poškozená (rozsah škod není zatím známý), ale pokračuje dále.

V nejlepším věku?

Jaký je nejlepší věk pro sólového jachtaře? Podle výsledků Route du Rhum se zdá, že zrají jako víno. V roce 2014 byl první v cíli Loick Peyron v 55 letech. Letos vyhrál Francis...

Frajer

Jean-Luc Van Den Heede se stěžněm na pokraji zhroucení pokračuje v Golden Globe Race. Po vážné nehodě již nepluje do Chile k opravám, ale pokračuje bez zastávky do cíle ve Francii.

Opuštěný trimaran za 500 000 000

Armel Le Cléac´h, skipper Ultime trimaranu Banque Populaire, byl v noci zachráněn z překlopené závodní jachty rybářskou lodí. Podle zpráv týmu je v pořádku. Rybáři jsou nyní na cestě do Španělska, Armel se tedy projede. A zřejmě to nebude rychlost, na kterou je...

Nejhorší se blíží…

Letošní Route du Rhum je mimořádně tvrdá. Ze 123 startujících jachet jich již téměř polovina míří do nejbližšího přístavu. A to nejhorší se teprve blíží.

65 uzlů vítr, vlny 11 metrů

Téměř 130 dnů mají za sebou účastníci Golden Globe Race. Vedoucí jachta Matmut byla zachvácena bouří, překlopena stěžněm dolů a má poškozenou takeláž. Jean-Luc Van Den Heede se snaží přečkat bouři 2000 mil od mysu Horn.

Poslední
Na horu