HH Soutez
× Search

Nové Sodebo 3 na vodě

Nové Sodebo 3 na vodě
Nové Sodebo 3 na vodě

Toto je jachta, na jejíž výkony budou všichni zvědaví. Tým Sodebo očekává rychlosti mezi 40 a 50 uzly. Má být rychlejší než počasí, má ujíždět systémům. Má obeplout svět za méně než 40 dnů.

Zatím vidíme 32 metrů dlouhý trimaran, který se od všeho současného liší tím, že je stěžeň posunut daleko dozadu a nástavba a kokpit jsou před ním. To tu ještě nebylo.

S tím souvisí ještě další pozoruhodná věc. Je to stažení ráhna až téměř na palubu. Na snímcích to není patrné, ale podívejte se na video. Výsledkem má být mnohem větší účinnost plachty (resp. menší ztráty).

Zatím tedy pohled na novou loď, která již byla přesunuta z loděnice Multiplast do La Trinite, které je základnou týmu Sodebo. Budete-li mít cestu na jih Bretaně, zajeďte se tam podívat. Stojí to za to.

Jachtař

Toto není kolorovaná fotka z konce války, ale snímek estonského jachtaře Uku Randmaa poté, co projel cílem Golden Globe Race a tři dny se ho jeho blízcí snažili vykrmit. Zjevně to moc...

252 dnů samoty na oceánu

O bronzu v Golden Globe Race je rozhodnuto. Třetí místo patří estonskému jachtaři Uku Randmaa. K obeplutí světa potřeboval 252 dnů. Do cíle připlul lehčí o 20 kg.

Proč je tak revoluční?

Nový rekordní trimaran Sodebo 3 je revoluční lodí. Na první pohled je znát posun nástavby dopředu, ale to je ta revoluce? Kde jsou změny, které mají loď posunout za hranici dnešních možností?

Poletí 50 uzlů?

Nový 32 metrů dlouhý trimaran Sodebo 3 byl představen veřejnosti v sobotu. Je to již třetí maxitrimaran postavený pro Thomase Covilla. Uvidíme, zda se revoluční změny na lodi provedené stanou v budoucnu standardem.

Hlad, 20 kg dole a vilejši

Vítěz Golden Globe Race už je známý, ale drama na moři pokračuje. Bojuje se o třetí místo, o dojezd do cíle. Bojuje se s hladem, s infekcí na rukou, s bolestí zubů, i s vilejši na trupu, kteří už dorůstají délky chobotnice.

Poslední
Na horu